Urtekram International ,  İskandinavya'nın en büyük organik toptancısıdır. Ana ofisleri  Danimarka'nın kuzeyinde bulunan Mariager'dadır.  Organik gıdalar, işlenmiş gıda ve dondurulmuş gıda, sertifikalı organik bakım ürünleri ve ayrıca laktoz ve glutensiz ürünler de dahil olmak üzere, alerjisi olan insanlara yönelik ürünler üretmektedirler..


     Şirketin kendi iki markası olan Urtekram ve Nutana markalarını satmakta olan Urtekram International, ayrıca, Hari çayı, Biotta, Bioforce, RiceDream ve Rigoni di Asiago gibi iyi bilinen bazı markaların da dağıtımını yapmaktadır..

       Urtekramın en önemli özelliklerinden bir tanesi, ürettiği ürünlerin tamamının organik ve doğayla dost ekolojik ürünler olmasının yanısıra tümüyle vegan ve hayvan dostu ürünler olması. Tek bir hayvan üzerinde dahi ürün testleri yapmıyorlar. Bu testlerin alternatif ve daha pahalı yöntemleri tercih ediyorlar. Bu da bizlerin bu markayı tercih etmesi yönünde önemli bir sebep.


     Urtekram ürünleri, İskandinavya, tüm AB ve Rusya, Orta Doğu, Asya ve Kuzey Amerika'da 36'dan fazla ülkede satılmaktadır. Organik gıdalarının ihracatının çoğunluğu İskandinav ülkelerine yöneliktir ve bunun dışındaki ürünler ihracat sertifikalı organik bakım ürünlerinden oluşmaktadır. Türkiye de organik bakım ürünlerinin satıldığı ülkelerdendir.

  
     Urtekram International ilk kuruluş hikayesinin başladığı 1972 yılından bugüne kadar önce kendi ülkesinin, daha sonra tüm Iskandinavya ülkelerinin organik seçiminin yükselmesine büyük katkı sağlayan, oldukça köklü sayılabilecek sevilen ve güvenilen bir firmadır.