Gizlilik Taahhüdü ve Güvenlik Politikası - Tüketici Hakları (İade, İptal, Garanti)

www.raskozmetik.com.tr , Ras Kozmetik Dış Tic.Ltd.Şti.'ne ait alışveriş sitesidir.

Ras Kozmetik Ltd. Şti. web sitesinin kayıtlı ya da misafir kullanıcılarına daha güvenli bir Internet ortamı sağlamak için belirttiği gizlilik hakları aşağıdadır:

  1. Elektronik posta adresiniz hiçbir gerekçe ile başka kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmaz. Müşteri ile iletişime geçmek dışında kullanılmaz
  2. Üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler, diğer üyelere ya da şirket içerisinde pazarlama yetkisi olmayan kişiler tarafından görülemez. Bu bilgiler sadece Ras Kozmetik Ltd. Şti.web sitesinden yapılan alışverişin eksiksiz tamamlanabilmesi amacıyla kullanılır.
  3. Sisteme girdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve sadece siz değiştirebilirsiniz. Bir başka üye site üzerindeki hiçbir bilginize ulaşamaz,
  4. Kayıt esnasında zorunlu iletişim bilgileri dışında bir bilgi istemeyiz. Paylaşmak istediğiniz extra bilgi varsa (doğum tarihi, ikinci adres bilgisi, fatura bilgileri gibi) bu bilgiler de aynı diğerleri gibi gizlidir.

ALIŞVERİŞ

Alışveriş Sepetinize ürünler ekleyip boşaltmakta özgürsünüz. Bunun için www.raskozmetik.com.tr'de bir ödeme yapmazsınız.

Sadece satın almaya karar verdiğinizde sepetim sayfasından ödeme bölümüne giderek satın almayı tamamlayabilirsiniz

Kredi kartı
Ras Kozmetik Ltd. Şti. web sitesi www.raskozmetik.com.tr 'de kredi kartı ödemelerinizi (taksitli ya da tek çekim olarak) iyzico aracılığıyla yapmaktadır. iyzico birçok büyük referansı olan kolay ve güvenilir bir ödeme kuruluşudur

Alışverişinizin tamamlanmasını takiben RasKozmetik'ten bilgilendirme e-maili alacaksınız. Eğer ilgili sipariş maili gelmezse lütfen info@raskozmetik.com.tr adresine e-mail gönderiniz. En geç 1 saat içerisinde size telefon ya da e-mail yolu ile dönüş yapılacaktır.

Kredi kartı bilgileriniz iyzico tarafından hazırlanan ödeme sayfasında güvendedir. 
 
İade durumunda isteğiniz doğrultusunda sepetinizin bir kısmı ya da tüm ödemeniz aynı gün kartınıza iade edilebilmektedir.

PayPal
PayPal uluslararası hizmet veren bir başka kuruluştur ve bu yöntem ile ödediğinizde kredi kartı bilgilerinizi hi. kimseyle paylaşmadan sadece e-mail adresiniz vasıtasyla ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemle ödeme yapmak için www.paypal.com'da hesap açmanız yeterlidir
 
PAYPAL İLE ÖDEME, PAYPAL FİRMASININ TÜRKİYE'DEN ÇEKİLMESİ SEBEBİYLE YAPILAMAMAKTADIR.

Havale / EFT
Banka Havalesi ile yaptığınız alımlarda, sipariş tutarının havale ile hesaplarımıza geçmesi ile birlikte sipariş işleme alınır. İşlemi hızlandırmak için info@raskozmetik.com.tr adresine dekont kopyasını iletebilirsiniz.

3 iş günü içinde hesaba geçmeyen havale siparişleri geçersiz sayılmaktadır. Havale / EFT için Hesap Numaraları:

Ras Kozmetik Dış Ticaret LTD.ŞTİ
AKBANK - Bebek Şube:0167
Hesap no : 85408
TR 37 0004 6001 6788 8000 0854 08

Kapıda Kredi Kartı / Nakit İle Ödeme
Kapıda ödeme, kargo şirketleri aracılığıyla yapılmaktadır. Kargo şirketleri bu hizmet ile ilgili belirli bir komisyon almaktadır. Bu yöntem ile ödeme seçildiği taktirde www.raskozmetik.com.tr sitesi sizden, kargo şirketine ödenmek üzere belirkenen miktarda kapıda ödeme hizmet bedelini faturanızda görebileceğiniz şekilde tahsil edecektir.
 
KAPIDA ÖDEME SEÇENEĞİ BULUNMAMAKTADIR.

Tüketici hakları
Ras Kozmetik Ltd. Şti. olarak tüketici haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır.

raskozmetik.com.tr sitesinde, alışverişleriniz sırasında yaşadığınız ürün ya da hizmet kaynaklı her türlü sorun titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. 

raskozmetik.com.tr'den ürün alan her müşteri 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile korunmaktadır.


SİPARİŞ - TESLİMAT

Siparişim elime ne zaman ulaşır?
Siparişinizin tamamlanmasını takiben, alışverişiniz incelenir. Göze batan aykırılıklar durumunda (aynı siparişin tekrarı ya da fazla ödeme gibi) sizinle irtibata geçilerek ürünler teyit edildikten sonra işlem başlatılır ve 24 saat içerisinde kargoya iletilmiş olur.

Genel ortalamaya bakıldığında kargo şirketlerinin şubelerinin bulunduğu her noktaya Türkiye genelinde 3 iş günü içerisinde ulaşılmaktadır.

Hafta sonu siparişleri
Kargo şirketleri cumartesi günleri yarım gün çalışmakta, pazar günleri çalışmamaktadır. Dolayısıyla Cuma günü gerçekleştirdiğiniz satın almaların size ulaşması salı ya da çarşamba gününe sarkabilir.

Stok sorunları ve sipariş iptali
Stoklar düzenli olarak güncellenmektedir. Ancak gözden kaçabilen durumlarda satın aldığınız ürünler stoklarımızda tükenmiş olabilir. Bu durumda sizinle irtibata geçilerek durumdan haberdar edilirsiniz. Sizin isteğiniz doğrultusunda ikame bir ürün ile değişiklik yapabilir ya da bunu tercih etmezseniz ücretinizin iadesi yapılır. 

Havale ile ödediyseniz aynı gün içerisinde, kredi kartı ile ödediyseniz ödemenin hesaplarımıza geçtiği günü takiben 24-48 saat içerisinde yansımış olacaktır.

İade süresi ve şartları
Kişiye özel bakım ve kozmetik ürünlerinde iade için temel kural ürünlerin dış ambalajlarının açılmamış olmasıdır.

Ambalajı açılmadan 30 gün içerisinde faturasını ibraz ederek iade edebilirsiniz. ürün için ödediğiniz ücret kesintisiz geri ödenir. Geri ödeme için ödediğiniz ücretin Ras Kozmetik banka hesabına girmiş olması gerekmektedir. 

İadelerde kargo ücreti alıcıya aittir ancak ödemeyi Ras Kozmetik'in anlaşmalı düşük ücret tarifesine göre öder.

Nasıl iade edeceğim?
Ürün iadesi sekmesine tıklayarak formu doldurmanız yeterlidir. Ya da telefon ile ulaşabilirsiniz.

Anlaşmazlık durumu
Siteyi kullanmakla, site hakkında veya site ile ilgili bir ihtilafın çıkması halinde, bu kanunlar ihtilafı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olacaktır. 

Ayrıca İstanbul Mahkemeleri görev ve yer olarak yetkili olacaktır.

www.raskozmetik.com.tr sitesinden alışveriş yaptığınızda yukarıdaki şartları kabul etmiş olursunuz